Skup szkód

Niespodziewane uszkodzenie pojazdu z pewnością stanowi nieprzyjemną sytuację dla wielu kierowców. Naprawienie powstałych zniszczeń często wiąże się z dużymi wydatkami, które mogą znacząco obciążyć budżet. Z tego powodu wypłata odszkodowania może pomóc pokryć koszty naprawy. Niestety firmy ubezpieczeniowe rzadko przedstawiają właściwą sumę. Każdy, kto doświadczył takiej sytuacji, może skorzystać z usług takich jak odkup szkód komunikacyjnych.

Dopłaty do odszkodowań – na czym polega usługa?

Każdy kierowca, którego samochód uległ uszkodzeniu, ma prawo ubiegać się o odszkodowanie. Niestety wiele firm ubezpieczeniowych podaje zaniżone kwoty, często bazując na nieświadomości klientów. Dodatkowo ubezpieczyciele doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie każdy zdobędzie się na odwagę, aby wnieść sprawę na drogę sądową. Jeśli jednak dana osoba podejmie taką decyzję, czas trwania procesu może być bardzo długi. Istnieje jednak inny sposób na rozwiązanie wspomnianej sytuacji. Odkup odszkodowań przez firmę odszkodowawczą pozwala na sprawne odzyskanie należnych środków. Po podpisaniu umowy cesji szkody nie musisz się dłużej martwić postępowaniem, ponieważ nie jesteś już stroną w sprawie. Po przekazaniu odpowiednich dokumentów nasza firma wypłaci Ci zaproponowaną kwotę. Warto również zaznaczyć, że otrzymana dopłata do odszkodowania nie podlega zwrotowi niezależnie od wyniku procesu.

Odkupienie szkody a standardowe dochodzenie odszkodowania

Wielu kierowców zastanawia się, czym różni się tradycyjne postępowanie na drodze sądowej od metody, jaką stanowi dopłata do odszkodowania. Zasadniczą różnicą jest czas rozwiązania sprawy. W przypadku standardowego dochodzenia zaniżonego odszkodowania klient otrzymuje pieniądze dopiero w momencie wygrania procesu. Nie ma jednak świadomości, jaką kwotę dostanie. Co więcej, kancelarie zazwyczaj pobierają kilkadziesiąt procent wynagrodzenia od wywalczonej sumy. Kierowca jest także zobowiązany do dokonania opłaty wstępnej. W przypadku firm, które oferują dopłatę do szkody, klient może liczyć na wypłacenie dodatkowych środków zaraz po podpisaniu umowy. Z racji tego, że nie stanowi dłużej strony w sprawie, nie musi czekać na zakończenie procesu. Cała odpowiedzialność spoczywa na firmie odszkodowawczej, dlatego nawet w przypadku przegranej nie jesteś zobowiązany do zwrotu otrzymanych pieniędzy.

Jakie korzyści niesie za sobą dopłata do odszkodowania?

Odkup szkód komunikacyjnych wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim cały proces realizowany jest w prosty i szybki sposób. Oznacza to, że kierowca może liczyć na otrzymanie należnych pieniędzy „od ręki”. Analiza Twojej sprawy jest całkowicie bezpłatna, a do tego pozwoli Ci uniknąć dodatkowych kosztów związanych z opłatami sądowymi, pisaniem pism do TU oraz zatrudnianiem rzeczoznawców w celu wyceny wartości szkód. Wszystkie wysłane zgłoszenia weryfikujemy szybko i bez żadnych zobowiązań. Nie musisz się również martwić o negatywny wpływ sprawy na Twoją umowę ubezpieczenia. Nasza firma oferuje bezpieczne usługi, które są zgodne z polskim prawem. Dopłaty do odszkodowań realizowane są po zawarciu umowy, która zapisana jest w jasny i przejrzysty sposób.

Dopłaty do odszkodowań – jak zgłosić sprawę?

Jeśli Twoja firma ubezpieczeniowa wypłaciła Ci odszkodowanie, które nie pokrywa kosztów naprawy uszkodzonego samochodu, to możesz dążyć do zwiększenia tej kwoty. Odkup szkód komunikacyjnych to sposób na rozwiązanie wspomnianego problemu. Nasza firma SkupSzkód.eu umożliwia kierowcom sprawdzenie, czy ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie we właściwej sumie, a także czy klient otrzymał wszystkie należne świadczenia odszkodowawcze. Cała analiza jest bezpłatna. Można jej dokonać w czterech krokach:

  1. Skontaktuj się z nami: kancelariaverius@gmail.com lub 532 532 074,
  2. Wyślij do nas kosztorys oraz decyzję o wypłacie odszkodowania,
  3. Zaczekaj, aż nasi specjaliści przeanalizują Twoją sprawę,
  4. W kolejnym kroku otrzymasz od nas propozycję odkupu.

Wysokość dopłaty do odszkodowań zależna jest od przeprowadzonej analizy sprawy. Podczas tego procesu obliczamy, o ile wypłacone odszkodowania zostało zaniżone przez ubezpieczyciela. Bierzemy również pod uwagę to, że nie zawsze istnieje możliwość odzyskania pełnej sumy. Na tej podstawie szacujemy stawkę, którą następnie proponujemy kierowcy.

Kiedy oferujemy odkup odszkodowań?

Nasza firma odszkodowawcza pomaga kierowcom na różnych etapach dochodzenia. W celu uzyskania dopłaty do odszkodowań kontaktują się z nami klienci zarówno w momencie zgłoszenia szkody, jak i po odrzuceniu odwołania. Co więcej, możesz skorzystać z naszych usług, nawet jeżeli ubezpieczyciel wypłacił Ci odszkodowanie. W takim przypadku zatrzymujesz sumę kwot od zakładu ubezpieczeń oraz od SkupSzkód.eu. Zajmujemy się odkupywaniem szkód komunikacyjnych do 3 lat wstecz, nawet jeśli zdecydowałeś się już sprzedać swój samochód. Nasze usługi skierowane są dla kierowców, którzy dostali zaniżone odszkodowanie w ramach likwidacji szkody z OC lub AC bez względu na to, czy jest ona częściowa, czy całkowita.

Przykładowe sprawy

  • Pan Andrzej z Bolesławca: Opel Astra, uszkodzenia: błotnik, drzwi przednie, felga aluminiowa. Wypłacono: 2 100 zł. Dopłata 3 600 zł.
  • Pani Maciej: Skoda Octavia, uszkodzenia: zderzak przedni, lampa przednia, błotnik, halogen. Wypłacono: 2 900 zł. Dopłata: 4 500 zł.
  • Pani Monika: Toyota Yaris, uszkodzenia: drzwi boczne przednie, drzwi boczne tylne, błotnik przedni. Wypłata: 2 384 zł. Dopłata: 3 000 zł.

Kontakt

Arkadiusz Krzemiński
kancelariaverius@gmail.com
biuro@kancelariaverius.pl
tel. 532 532 074

Odział Bolesławiec
ul. Dolne Młyny 3